PDF Друк
П'ятниця, 13 лютого 2015, 13:34

У місті Тернопіль височіє дуже гарний, старовинний, історичний замок. Це пам’ятка архітектури та мистецтва, яка має націанальне значення для українського народу. Замок, знаходиться за адресою вулиця Замкова, 12. Замкова будівля була повністю споруджена  у 1548 році, на березі широченної річки Серет. Будівля була побудована і мала на меті одну ціль: охорону мешканців міста та гостей міста від озброєних нападів турецького, кримського - татарського та іншого населення, які в воєнні роки траплялися дуже часто. Повернемося до історії, місто Тернопіль заснував гетьман Ян Амор, йому й дісталася честь від польського короля щодо того, щоб саме він міг володіти, розпоряджатися й користуватися цим майном, тобто замком та його величною територією. З обох сторін Тернопільський замок окружали річки та глибокі болотисті болота.

До Тернопільського замку в ті роки, можна було заїхати тільки з однієї сторони, й то через міст, який піднімали та опускали в ручну. Міст був дуже крепким й тримався на ланцюгах, так звана брама, прямо як у сучасних історичних фільмах. Основою всього Тернопільського замку був в середині нього споруджений палац, в якому було три поверхи. Так як Тернопільський замок спорудили з ціллю оберігати місто, то воєнні так і робили, тому дуже часто Тернопільський замок підпадав під обстріли й руйнувався, хоч стіни ули з тесаного широкого каміння, його відповідно постійно старалися відновити та відремонтувати. Потім в Тернопільському замку в роки Другої світової війни створили спортивну школу.

На разі ця сама спортивна школа існує й сьогодні, тому кожен турист, житель міста чи його гість може потрапити до палацу Тернопільського замку й подивитися на свої власні очі, що саме в ньому відбувається. Тернопільський замок наче символ у цьому місті.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити