На Тернопільщині найнижчі зарплати в Україні

PDF Друк
Середа, 14 грудня 2016, 16:41

Про такі сумні реалії поділилась у інтерв’ю відомий науковець Інституту соціальних досліджень та демографії пані Лідія Ткаченко, яка розповіла, що рівень заробітної плати коливається по всіх регіонах. Це залежить від багатьох факторів: рівень розвитку промисловості в області, рівень зайнятості людей, розвиток економіки і т.п.

“На Тернопільщині, наприклад, середня заробітна плата складає 3500 гривень, тому що в данному регіоні не розвинено виробництво в тій мірі, в якій його рівень сягає у Донецьку чи Луганську, де середні зарплати вже від 4 до 6 тисяч гривень.

Є надія на те, що цього року середній заробіток сягатиме більш ніж 5000 гривень”, - говорить пані Ткаченко. Науковець стверджує, що сильно відрізняється в плані показників середньої заробітньої плати Київська область, де зараз середня зарплата становить 8200 гривень. Такий відрив від інших регіонів можна пояснити статусом столиці», – повідомила Ткаченко.

Працівниця Інституту озвучила сподівання про підвищення мінімальної зарплати до рівня у 3200 грн. у місяць. Лідія Ткаченко висловила цікаву думку про мінімальну заробітню плату.

Вона сказала, що ця сумма не є дуже великою, проте проблема не в цьому. Роботодавці обурились, що з ними ніхто не радився перед прийняттям такого рішення, адже держава нехай собі платить скільки забажає, а до чого ж тут приватні підприємці? Вони схопились за голову, адже їм прийдется платити з власної кишені великі гроші. Проте держава не займаєтья дотацією рівня зарплат у приватному секторі.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити