До кінця року на Тернопільщині працюватиме єдиний диспетчерський центр надання екстреної медичної допомоги

PDF Друк
Вівторок, 08 листопада 2016, 20:34

Вже до кінця поточного року в обласному центрі запрацює єдиний диспетчерський центр, програмне забезпечення якого надасть змогу мінімізувати швидкість приїзду екстреної медичної допомоги до пацієнта. Окрім цього, відкриються ще й нові можливості у сфері діагностики — оперативна передача інформації про хворого до лікувального закладу тощо.

«Виклики від жителів Тернопільщини прийматиме єдина структура. У серпні поточного року розпочалися роботи щодо створення оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Тернопільській області, а також та підключення її до телекомунікаційної мережі загального користування в Тернополі. Наразі у нас працює диспетчерська служба, проте вона не являється одним цілим. Тож невдовзі єдиному диспетчерському центру підпорядковуватимуться всі медичні бригади, що функціонують на теренах Тернопільської області. Диспетчери перенаправлятимуть інформацію до карет швидкої, локалізація яких відображатиметься на інтерактивній карті», — розповідає директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.
До слова, подібні центри є лише у декількох областях України — Дніпропетровській, Харківській, Полтавській. Тернопільський відзначатиметься тим, що додатково матиме ще багато інших опцій, які значно покращуватимуть роботу екстреної медичної допомоги. Для прикладу, під час руху карети  медичної допомоги перемикатимуться світлофори, що значно прискорить час прибуття до місця виклику. Транспортні засоби «швидкої» будуть оснащені GPS- навігаторами.
«На даному етапі відбувається встановлення електронного обладнання, що даватиме можливість працювати в оперативному режимі. Реалізація даного проекту - це наближення до європейського рівня надання медичних послуг, що вкрай необхідний для нашої», — підсумовує Володимир Богайчук.

Довідково

Проект створення оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Тернопільській області визнали найпріоритетнішим у конкурсі відбору проектів, що фінансуються з Фонду регіонального розвитку.
Сума виділених коштів по об’єкту у 2016 році складає 7624,618 тис. грн. з них державний фонд регіонального розвитку  -  4508,893 тис. грн., місцевий бюджет – 3115,725  тис. грн.        
Станом на 4 листопада 2016 року використано коштів всього – 2128,266 тис. грн. з них державний фонд регіонального розвитку  -  1892,322 тис. грн., місцевий бюджет – 235,944 тис. грн.
На даному об’єкті (адреса — вул. Рєпіна, 11, м. Тернопіль) проведено електропроводку, щитові, встановленні кондиціонери. Вмонтовані світильники, вимикачі і розетки. Проплачені кошти за встановлення обладнання. Запланована здача об’єкта в експлуатацію – грудень 2016 року.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити