Найвизначніші події цього дня в Тернополі

PDF Друк
Четвер, 15 жовтня 2015, 11:01

15 жовтня – це визначний день в житті Тернополя, адже саме із цією датою пов’язують низку подій, які вплинули на історію міста.

Саме 15 жовтня 1898 року в Тернополі вперше було відкрито український клас при Тернопільській гімназії,що дало поштовх розвитку української освіти на офіційному рівні. Цю подію делегував тоді сам австрійський уряд, називаючи відкриття українського класу великою прихильністю австрійського  уряду до побажань населення вчитись їхньою рідною мовою.

15 жовтня 1939 року в Тернополі засновано Тернопільський український драматичний театр імені Івана Франка. Ініціаторами і засновниками стали Микола Комаровський і  Панас Карабіневич.

Саме цього дня багато років назад народилися такі визначні діячі історії, культури, педагогіки, медицини, юриспруденції  політики як Олександр Надрага, Денис-Богдан Стельмах та Ярослав Барвінський.

Звичайно цей день в історії Тернополя пов’язують теж із такими страшними подіями як вивезення сімей до Сибіру ( з 14-го на 15-те жовтня), третя хвиля депортації жителів с.Палашівка, що в Чорківському районі.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити