Категорії
Визначні місця
Музей політичних в’язнів у місті Тернопіль PDF Друк
П'ятниця, 13 лютого 2015, 13:37

Представте собі картину, «політик у в’язниці»? Так, раніше політики боялися зробити не вірний крок й працювати поза законом. Строга Радянська влада, всі повинні працювати суто по наказам. Тому, це були дійсно поодинокі випадки, коли державний політичний службовець ставав «політичним в’язнем». Отже, музей у місті Тернопіль політичних в’язнів розташований по вулиці Коперника, 1. Музей є історичним, меморіальним. Його офіційно відкрили у 1996 році, вже при Незалежній Україні 14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, за допомогою інституту національного відродження, декількох науковців і дослідників. В наші роки, музей зараховується як відділ Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Взагалі, запропонував відкрити музей політичних в’язнів його теперішній директор, також він відомий архіолог і талановитий краєзнавець – Ігор Гереті.

 
Воздвиженська Церква Чесного Хреста у місті Тернопіль PDF Друк
П'ятниця, 13 лютого 2015, 13:36

В місті Тернопіль, як і в інших містах України, є свої храми, церкви. Жителі міста та гості міста дуже полюбляють такі «священні» місця, оскільки вони манять до себе в глубині людської душі. Воздвиженська Церква Чесного Хреста, це споруджений храм, який являється найстарішим у місті Тернопіль. Має статус національної культурної пам’ятки архутектури. Спорудили стародавній храм у 16 столітті біля знаменитого Тернопільского озера. Даний храм ніколи не ніс в собі ніяких охоронних функцій. Дуже багато різноманітних легенд «ходить» в народі про цей храм, а перша згадка про нього датується ще 1570 роком, а саме у грамоті, яка належала самому князеві Острозькому. Є також легенда, що нібито церква була споруджена ще до часів, як офіційно заснували місто Тернопіль, і потрібно пам’ятати, що легенда суперечить знайденним археологами офіційних відомостей.

 
Острівець закоханих у місті Тернопіль PDF Друк
П'ятниця, 13 лютого 2015, 13:35

Дуже гарна та чаруюче – маняча назва «Острів закоханих». Чи не кожен закоханий хотів би опинитися зі своєю другою половинку десь на острові, де їм ніхто не буде заважати. І так в місті Тернопіль є такий чудовий острівець. Історія його така: колись в 16 столітті правив польський король Сигізмунд Перший. Він дав своє «добро» на започаткування і офіційне відркиття міста Тернопіль. За тих ще часів, на місці острівця для закоханих була дуже болотиста місцевість, де протікала річка Сірет. Тоді, коли побудували знаменитий Тернопільський замок, який носив в собі функцію охорони, було вирішено побудувати й Тернопільський став, теперішне Тернопільське озеро, яке також носило функцію охорони міста. Після забудови даних об‘єктів, постійно виднілася десь в далечі виднілася кам’яна поверхня, яка була вкрита тонким шаром води, але при яркому сонці її можна було розгледіти з далеку. Але все ж війна поставила крапку в цій кам’яній поверхні.

 
Старовинний замок у Тернополі PDF Друк
П'ятниця, 13 лютого 2015, 13:34

У місті Тернопіль височіє дуже гарний, старовинний, історичний замок. Це пам’ятка архітектури та мистецтва, яка має націанальне значення для українського народу. Замок, знаходиться за адресою вулиця Замкова, 12. Замкова будівля була повністю споруджена  у 1548 році, на березі широченної річки Серет. Будівля була побудована і мала на меті одну ціль: охорону мешканців міста та гостей міста від озброєних нападів турецького, кримського - татарського та іншого населення, які в воєнні роки траплялися дуже часто. Повернемося до історії, місто Тернопіль заснував гетьман Ян Амор, йому й дісталася честь від польського короля щодо того, щоб саме він міг володіти, розпоряджатися й користуватися цим майном, тобто замком та його величною територією. З обох сторін Тернопільський замок окружали річки та глибокі болотисті болота.

 
«Родзинка» у місті Тернопіль – велике озеро PDF Друк
П'ятниця, 13 лютого 2015, 13:32

Всім жителям  Тернополя відомо, що у них є не реально красиве озеро, яке розташоване по середині міста та займає площу приблизно 300 гектарів землі. Раніше це озеро називали «Комсомольське озеро», але в роки Незалежності України його переайменували «Тернопільський став». Саме озеро, утворилося на болотистих місцях річки Сірету. Засновником самого міста Тернопіль є Ян Амор, саме йому вдалося отримати привілеї від керівництва щодо побудови так званого «ставу», який сягав в довжину сім кілометрів, а в ширину три кілометри. Спочатку, даний Тернопільський став був створений для того, щоб охороняти його жителів та гостей міста від озброєних нападів турецького, татарського та іншого населення, потім він почав приносити неабиякий дохід і його власнику. Так як на вкруги річка, та її болотисті місця, ворогові було б дуже важко пробратися на територію Тернополю. Щодо сільського господарства Тернопільський став активно використовувався в цих цілях, оскільки, в Сіреті водилося дуже багато різноманітних видів риби, ф це значно прибавляло доходи місту Тернопіль. Були приватні підприєства, які навіть платили місту Тернопіль своєчасну і не малу оренду за використання річки та перевозки риби, яку розводили в ставу.